MVR10D180K
Mfr.Part #
MVR10D180K
Datasheet
MVR10D180K
Description
VARISTOR 18V 500A 10MM DISC THRU
Stock
466
Capacitance @ Frequency :
5600 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
2.1J
Features :
Maximum AC Volts :
11 V
Maximum DC Volts :
14 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
21.6 V
Varistor Voltage (Min) :
15 V
Varistor Voltage (Typ) :
18 V